şantiye mutfak ekipmanları imalatı

Şantiye Mutfak Ekipmanları İmalatı

Şantiye mutfakları iki çeşittir: Yerinde Üretim veya Taşımalı Yemek. Firmamız şantiye mutfakların paslanmaz ekipman imalatını yapmaktadır.

Şantiye Taşımalı Yemek Mutfak Ekipmanları

Taşımalı yemek hizmeti alan şantiyelerde aşağıda belirtilen mutfak ekipmanlar yeterli olacaktır:

Yemek Dağıtma Tezgahı(Benmari)

Benmari tezgahları pişmiş yemekleri dağıtmak için kullanılmaktadır. Yemek sanayiden şantiyeye gelen yemekler benmari tezgahına konulur. Bu tezgahın içindeki elektrikli ısıtıcı, yemeklerin sıcaklığını muhafaza etmektedir. Benmari tezgahları 220 V elektrikle sulu sistem ısıtma yapmaktadır.

Firmamızın ürettiği benmari modelleri inşaat şantiyelerinde kullanılmaktadır. Çalışan sayısına göre benmari büyüklüğü değişebilir. Standart üretilen benmariler 3 sıcak 1 nötr yemek olmak üzere toplam 4 çeşit yemeğe göredir. Çeşit sayısı fazlaysa benmari daha büyük imal edilir. Benmari küvetlerimiz GN 1/1 küvetlere uygundur. Bu küvetlerin yemek kapasitesi 110-120 kişiliktir.

Benmari tezgahlarının yanında çatal kaşık koymak için küver tezgahları da konulabilir. Küver tezgahlarının üzerinde ekmeklik, çatal kaşık bölmesi ve tepsi koyma alanı mevcuttur. Ayrıca tatlı, salata gibi diğer çeşitler için soğutmalı tezgah imalatımız mevcuttur.

Salatbar tezgahları salataları soğuk tutmak için kullanılmaktadır. Tatlı dolabımız ise camlı olarak imal edilir ve içerisindeki soğutma tertibatı sayesinde tatlı çeşitlerini soğuk muhafaza etmektedir. Özellikle Afrika ülkelerindeki şantiyelerde soğutma grubu tercih edilmektedir.

Kirli Tepsi Arabası

Kirli tepsi arabası

Tepsi arabaları, kirli tepsileri istiflemek ve mutfağa götürmek için kullanılır. Şantiyedeki personel yemekten sonra kirli tepsileri bu arabalara dizerler. Arabaya dizilen tepsiler mutfak personeli tarafından alınıp bulaşıkhaneye götürülür.

Firmamız 304 kalite paslanmaz çelikten imalat yapmaktadır. Tepsi arabalarımız da aynı şekilde paslanmaz çeliktir. Büyük mutfaklarda bu arabaları kullanmak personellere kolaylık sağlamaktadır.

Şantiye Bulaşık Ekipmanları

Taşımalı yemek gelen şantiyelerde küçük bulaşıkhaneler kurulmaktadır. Bu bulaşıkhanelerde tabldot tabakları yıkanmaktadır.

Sanayi Tipi Bulaşık Makinesi

Kişi sayısına göre tezgah altı veya giyotin tip(dik tip) bulaşık makineleri tercih edilmektedir. Firmamızın bulaşık makinesi üretimi mevcut değildir.

Bulaşık Tezgahları

Kirli bulaşıkların makineye yerleştirilmeden önce ön yıkama yapılması için eviyeli tezgahlar kullanılmaktadır. Bulaşık tezgahlarının bazı çeşitleri mevcuttur. Bulaşık tezgahlarının bazıları eviyelidir. Eviyeli tezgahlar müşteri isteğine göre 1 veya 2 adet eviye küvetine sahiptir.

Şantiye Yerinde Üretim Mutfak Ekipmanları

Yemekhane ocakları pişirme
Yemek Üretim

Büyük şantiyeler genellikle kendi yemeklerini bünyesinde üretirler. Yerinde üretim için, inşaat şantiyesinin içerisinde bir alan ayrılır. Bu alana küçük bir yemek sanayi kurulur. Kurulan mutfağı doğrudan inşaat firması işletebilir veya catering firmasına teslim edebilir.

Yerinde Üretim mi, Taşımalı Yemek mi?

Bu sorunun cevabı, inşaat şantiyelerinin konumuna ve büyüklüğüne göre değişmektedir. Eğer şehirden çok uzak konumdaysanız yerinde üretim daha mantıklıdır. Çünkü her gün yemek fabrikasından yemek gelmesi hem maliyetli hem de riskli olacaktır. Uzaktan yemek taşımak; trafik, yemeğin soğuması, tadının değişmesi gibi sorunlara sebep olabilir.

Ayrıca bazı inşaat firmaları yurt dışına şantiye kuruyorlar. Kurdukları şantiyede Türk işçiler istihdam ediliyorsa, Türk yemekleri istenecektir. Bu durumda mecburen Türk yerinde üretim olmalıdır.

Peki taşıma yemek ne zaman mantıklı bir seçim olacaktır? Şehre ve yakın bölgelerde, az sayıda(200-300) işçinin bulunduğu şantiyelerde taşıma yemek hem maliyet açısından hem de iş gücü açısından daha mantıklıdır. Bu durumda şantiyenin bulunduğu bölgeye yakın firmalardan yemek satın alabilirsiniz.

Hazırlık Ekipmanları

Hazırlık ekipmanları krom tezgahlardan ve küçük makinelerden oluşmaktadır.

Hazırlık Tezgahları

 • Sebze ve et doğrama tezgahları
 • Yıkama eviyeleri
 • Dolaplı tezgahlar

Hazırlık Makineleri

 • Kıyma makinesi
 • Hamur yoğurma makinesi
 • Köfte makinesi
 • Hamur açma makinesi

Pişirme Ekipmanları

Endüstriyel pişiriciler birçok çeşitten oluşmaktadır. Şantiye mutfaklarında en çok kullanılan pişirme ekipmanları şöyledir:

 • Endüstriyel fırınlar
 • Büyük yer ocakları
 • Kuzineler
 • Fritöz
 • Kömürlü ızgaralar

Bulaşık Ekipmanları

Şantiyelerde yemek pişirdikten sonra kazanlar ve tabaklar farklı şekilde yıkanmaktadır.

Soğuk Oda ve Kiler Ekipmanları

Soğuk oda ve kiler bölümlerinde bolca duvar rafı ve istif rafı bulunmaktadır.

Şantiye Mutfak Projeleri

Firmamız şantiye ve diğer endüstriyel mutfaklar için proje çalışması yapmaktadır. Müşterilerimize mutfak yerleşim projesi çizip teslim etmekteyiz.

İLETİŞİM

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart

İletişim (Fiyat İsteyin)