SELAMMMMMMMMMM
Yemek kabı ölçüleri Standart paslanmaz

Gastronom GN Küvet Nedir? Ölçüleri Nelerdir?

Gastronom Küvet Nedir?

Yemekleri saklamak ve taşımak için imal edilen paslanmaz yemek küvetlerine, gastronom küvet denir. Gastronom küvetler başta yemek sanayi firmaları olmak üzere herkes tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Gastronom küvetlerinin standart ölçüleri vardır. Yemekhanelerde, yemek servis tezgahlarında(benmari) ve malzeme taşıma amaçlı olarak çelik küvetler kullanılır.

Çelik Yemek Kapları Standart
Standart yemek kaplarından bazıları

Gastronom fırın küvetleri aynı zamanda fırınlarda da kullanılabilir. Endüstriyel fırınlarda yemek pişirmek için kullanılır. Küvetlere kapaklı veya kapaksız olarak satılırlar. İhtiyaca göre satın alınır. Yemekhanelerde kullanılan benmarilerde yemek servisi için ve çatal kaşık için küver kabı ölçüleri de mevcuttur.

İLETİŞİM

Yemek Kabı Çeşitleri

Gastronom küvetlerin, kullanım amacına göre şekilleri vardır. Kulplu, delikli gibi özelliklerine göre sınıflandırma yapılır. Genel olarak bilinen çeşitleri şöyledir :

  • Standart küvetler
  • Delikli küvetler
  • Kulplu (tutma kollu) – Kulpsuz küvetler
  • Çelik Küvetler
  • Polikarbon küvetler

Yemek Kabı(küvet) Ölçüleri

Küvet ölçülerinin belirli bir standardı vardır. En büyük gastronom küvet olan GN 2/1 ölçüsünden başlayarak küçüğe doğru sıralanır. Her küvetin yarısı, diğer sınıftaki küvettir. Örneğin : GN 1/1 küvet, GN 2/1 küvetin yarısı kadardır(ölçü olarak). Tıpkı A4 kağıtları gibi düşünebilirsiniz. Küvet ölçüleri ise şu şekildedir :

GN1/1 ölçüleri: 530 x 325 mm,
GN2/1 ölçüleri: 650 x 530 mm,
GN2/3 ölçüleri: 354 x 325 mm,
GN1/2 ölçüleri: 325 x 265 mm,
GN1/3 ölçüleri: 325 x 176 mm,
GN1/4 ölçüleri: 265 x 162 mm,
GN1/6 ölçüleri: 176 x 162 mm,
GN1/9 ölçüleri: 108 x 176 mm

Gastronom Küvet Ölçüleri Ebatları

Her GN küvetin farklı yükseklik ölçüleri vardır. Kullanım amacına ve istenilen kapasiteye göre çeşitli derinliklerde üretilir. Örneğin yemek servislerinde kullanılan GN 1/1 yemek kapları, yemek yiyen kişi sayısına göre derinlikte tercih edilir.

Yemek Kabı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paslanmaz mutfak ekipmanı alırken dikkat edilmesi gereken başlıca husus, malzemenin kalitesidir. Paslanmaz çeliğin birçok kalite sınıfı vardır. Endüstriyel mutfak için 304 kalite paslanmaz çelik kullanılmalıdır. Su ve korozyona karşı çok dayanıklıdır. [Paslanmaz çeliğin detayları]

Piyasada 430 kalite paslanmaz sac kullanan birçok işletme mevcuttur. 430 kalite sürekli suya maruz kaldığında pas yapabilir. Buna dikkat edilmelidir.

304 ve 430 kalite paslanmazı ayırt etmek için mıknatıs kullanabilirsiniz. 304 kalite paslanmaz mıknatıs tutmaz.

İkinci husus ise sacın kalınlığıdır. Kalın sac daha dayanıklıdır. Çok ince sacdan uzak durulmalıdır.Yemek kabı ölçüleri Standart paslanmaz

Benmari Yemek Kabı

Firmamızın ürettiği benmari yemek servis tezgahları için de bu kaplar kullanılmaktadır. Gastronom küvet satışımız yoktur, sadece endüstriyel mutfak ekipmanları üretimi yapıyoruz. Resimdeki tezgah firmamız tarafından üretilmiştir. Üzerindeki küvetler hazır alınıp satılır, veya müşteri kendisi temin eder.

Benmari ve Salatbar Ünitesi
Çelebi Mutfak Yemek Tezgahı Benmari

Bursa Gastronom Yemek Küveti Satış

Endüstriyel mutfak ekipmanları imalatı yapan birçok firma bu kapları imal etmek yerine satın almayı tercih eder. Standart ölçüler olduğu için her satıcıdan alım yapılabilir. Dikkat edilmesi gereken ise kullanılan sacın kalitesinin 304 kalite olmasıdır. Ayrıca kullanılan sacın kalınlığı, dayanıklılık açısından önemlidir. Lütfen satın almadan önce satıcıdan detaylı bilgi alınız. Firmamız gastronom küvet imalatı yapmamaktadır, sürekli satın aldığımız firmayı sizlere önerebiliriz:

İLETİŞİM

1 thought on “Gastronom GN Küvet Nedir? Ölçüleri Nelerdir?”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir