Sanayi tipi yer ocağı döküm paslanmaz

Davlumbaz Çeşitleri İmalatı – Yemekhane Restoran

Çelebi Mutfak, 304 kalite paslanmaz çelikten mutfak davlumbazları ve diğer endüstriyel mutfak ekipmanları imalatı yapmaktayız. Bu yazımızda üretimini yaptığımız davlumbaz çeşitlerini sizler için listeledik.

Filtreli ve Filtresiz davlumbazlar

Firmamız endüstriyel mutfak ekipmanları üretimi yapmaktadır. Bursa’da üretim yapıp tüm Türkiye’ye gönderim sağlıyoruz. Yemekhanelerde, mutfaklarda, restoran ve lokantalarda üretim yapmaktayız.

Davlumbazlar, yemekhanelerde pişirme ve mutfak bölümünde kullanılır. Pişirme bölümünde ocak ve fırınların buharını çekmek için kullanılır. Mutfaklarda bulaşık makinelerinin üzerinde bulunur. Buyurun sizlere davlumbaz çeşitlerini anlatalım :

TELEFON : 0224 361 38 99

Paslanmaz Davlumbaz İmalatı

Paslanmaz davlumbazları 304 kalite paslanmaz çelik sac ve profilden imal ediyoruz. 304 kalite paslanmaz çelik malzemeler; buhar, su ve neme karşı mutlak dayanıklıdır. Gıda ve sağlık alanında kullanılan krom çelik türü 304 kalitedir.

Çelebi Endüstriyel Mutfak olarak bizler, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre standart veya özel model davlumbaz üretiyoruz.

Duvar Tipi Davlumbaz – Filtresiz

Duvar Tipi Filtresiz Davlumbaz

Davlumbazlar monte edildikleri yere göre çeşitli şekilde üretilirler. Duvara dayalı olarak monte edilen davlumbazlar, Duvar Tipi Davlumbaz olarak adlandırılır. Bu davlumbazlar 2 metre uzunluğunda sınırsız uzunluk ölçüsünde üretilebilir.

Filtreli duvar tipi davlumbaz
Filtreli davlumbaz

Üretilen tüm parçalar birbirine montajlanıp tek bir davlumbaz elde edilir. Yukarıdaki resimde aslında 2 parça davlumbaz vardır. Birleştirilip tek davlumbaz elde edilir.Bu davlumbazların altında ocak, fırın, devrilir tavalar gibi birçok buharlı pişirme ekipmanları koyulabilir. Firmamız istenilen ölçülerde dayanıklı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

 

Orta Tip Davlumbaz

Orta tip filtreli davlumbaz yemekhane

Orta tip davlumbazlar her yerde kullanılabilir. Tavana monte edilir. Pişirme ocaklarının, fırınların, benmari ısıtıcıların üzerinde kullanılabilir. Altındaki buhar çıkaran makineye göre boyutlarda üretilir. Buharın taşmaması için altındaki makineden daha geniş olmalıdır.

Bu tip davlumbazlar genellikle yemekhanelerde orta alanda yer ocaklarının üzerinde kullanılır.  Altına 2 adet yer ocağı sığabilir(önlü arkalı). Bu davlumbazda da uzunluk sınırsızdır. 2 metre uzunluğunda imal edilen her bir parça birbirine eklenerek uzatılabilir.

 

Kare Davlumbaz – Paslanmaz Kutu Davlumbaz

Kare davlumbaz orta tip yemekhane

Kare davlumbazlar son dönemde daha çok tercih edilmeye başlandı. Kullanım olarak diğer davlumbaz tipinden bir farkı yoktur ancak görünüm itibariyle tercih edilmesi giderek artıyor. Bu davlumbazlar da filtreli ve filtresiz olarak üretilebilir. Yine uzunluk kısıtlaması yoktur. İstenildiği uzunlukta üretim yapıyoruz.

 

Bulaşık Makinesi Davlumbazı

İnegöl Paslanmaz Davlumbaz

Duvar tipi davlumbazlar bulaşık makinelerin buharını emmesi için bu tip davlumbazlar tercih edilir. Bulaşık makinesinin tipi ve boyutlarına göre davlumbaz ölçüsü de değişir. Resimdeki davlumbaz giyotin tipi bir bulaşık makinesi için üretilmiştir. Buhar dağılmasını önler, isteğe göre baca deliği açılıp havalandırmalı şekilde kullanılabilir.

 

Özel İmalat Davlumbaz Çeşitleri

Firmamız endüstriyel davlumbaz modelleri imalatı yapmaktadır. Yukarıda verdiğimiz davlumbazlar haricinde özel imalat ve farklı teknik özelliklere sahip davlumbaz modelleri üretimi de yapmaktayız.

Sanayi tipi yer ocağı döküm paslanmaz

Tantuni Tezgahı

Endüstriyel davlumbaz

Örneğin fabrikalarda çeşitli buharlı makineler veya özel kazanlar için davlumbaz ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Çelebi Mutfak olarak bizler de müşterilerimizin endüstriyel davlumbaz ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Özel ölçü ve modellerde krom malzemeden davlumbaz imalatı ve montajı yapıyoruz.

Benmari üzeri davlumbaz orta tip
Davlumbaz – Benmari

 

Filtreli ve Filtresiz Davlumbaz Farkı Nedir?

Davlumbazların esas amacı buharı emmesidir. Ortamdaki buharı havalandırma boruları vasıtasıyla dışarıya atar. Davlumbazın diğer bir görevi de yağlanmanın tutulmasıdır. Filtreli veya filtresiz tüm davlumbazlar zamanla yağlanır. Filtreli davlumbazlarda bu yağlanma dışarıdan çok belli olmaz, ayrıca dışarıdan daha güzel bir görüntüsü vardır. Ancak bu davlumbazların yağı ve pisliği filtrelerin içinde tutulur, eğer düzenli şekilde temizlik yapılmaz ise ciddi hijyen sorunlarına ve güvenlik sorunlarına neden olabilir.

Ocaklardan çıkan alevler davlumbazlardaki biriken yağları tutuşturup alev alabilir. Bu durumda davlumbazdaki tüm yağlar yanmaya başlayacaktır. Ciddi yangınlara sebebiyet verebilir. Lütfen davlumbazlarınızın düzenli temizliğini yapınız.

Kişisel önerimiz, filtresiz davlumbazların kullanımı daha pratik ve hijyenik olması durumuyla daha tercih edilesidir. Tercih siz değerli müşterilerimizin…

Davlumbaz ölçüleri ve fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz : İLETİŞİM

 

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart

İletişim (Fiyat İsteyin)