SELAMMMMMMMMMM
Çalışma Tezgah inox 304

Paslanmaz Tezgahlar İmalatı

Tezgah İmalatında Kullanılacak Sac Kalitesi

Paslanmaz çelik, uzun yıllardır mutfaklarda yerini alıyor. Gerek hijyenik gerek sağlıklı olmasından ötürü tercihlerimizin başında geliyor. Uzun yıllar boyunca kullanabilmesi de tercih sebeplerinden birisi.

Paslanmaz Mutfak İmalatı
Çelebi Mutfak – Paslanmaz Mutfak Ekipmanları İmalatı

Çelebi Mutfak Paslanmaz Tezgahları Görmek İçin Tıklayın

Kullanım tipine göre paslanmaz çeliğin kalitesi değişebilir. Mutfaklar için genelde 304 kalite paslanmaz çelik tercih edilir. 304 kalite paslanmaz korozyona karşı oldukça dayanıklıdır. Deterjanlardan etkilenmez. Bilinen temizlik ürünlerinden sadece tuzruhu ile etkileşime girer ve 304 kalite paslanmazın yapısı bozulabilir. Bu yüzden 304 kalite paslanmaz çelikte tuz ruhu kullanılmasını önermiyoruz. Bunun dışında sorunsuz şekilde kullanılabilir. Mutfak kullanımına genel olarak en uygun kalite 304 kalitedir.

Bursa endüstriyel mutfak sac paslanmaz
Rulo halinde paslanmaz sac

Bunun dışında kullanılan başka türde paslanmaz çelikler de vardır. Korozyona karşı dayanıklılığı kısmen daha az olan 430 kalite bunlardan biridir. Fazla suya maruz kalmayan yerlerde 430 tercih edilebilir. Ancak mecbur kalmadıkça 430 kullanımını önermiyoruz.

304 ve 430’dan daha kaliteli olan bir diğeri ise 304L kalitesidir. Bu kalite diğerlerine göre daha pahalıdır. Bazı kimyasal malzemelere karşı dayanıklıdır. Bu yüzden tercih edilebilir. Yemekhanelerde pek tercih edilmez. Daha çok laboratuvarlarda kullanılır. Paslanmaz çelik hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Tezgah Çeşitleri

Tezgahlar kullanım amacına göre çeşitli şekiller ve farklı boyutlarda imal edilir.

Örneğin duvara yaslı kullanılacak bir tezgahın üst tablasinda “sırt” adını verdiğimiz çıkıntı olmalıdır. Bu sayede tezgah ile duvar arasına bir şey kaçmaz, dökülmez. Orta alanda kullanılan bir tezgahın üzeri ise düz olmalıdır. Herhangi bir çıkıntı olmamalıdır ki tezgahın 4 tarafından da rahat çalışılabilsin.

Sırtlı Paslanmaz Tezgah
Sırtlı Tezgah

Kullanıma ve ihtiyaca göre tezgahların alt tarafı dolaplı yapılabilir. Dolap kapakları sürgülü ya da klasik tarzda çarpma kapılı olabilir. Bu hususlar müşterinin isteğine göre belirlenir.

Eviye(lavabo) tipi tezgahların üst tablası biraz çukur imal edilir. Bu sayede tezgahta dışarıya(yere) su sızması engellenmiş olur.

Dolaplı Paslanmaz Tezgah Eviyeli
Dolaplı Eviyeli Tezgah
Yemekhane Paslanmaz Tezgah İmlalat
Çelebi Mutfak Tezgah İmalatı

Tezgahlarımızı imal ederken bazı standart ölçülerimiz vardır. Örneğin 140cm uzunluğunda veya 190cm uzunluğunda tezgahlar genel olarak standart tezgahlardır. Tabi müşterilerimizin istekleri doğrultusunda 140-150-160-170-180-190cm uzunluğunda, 50-60-70-80-90cm genişliğinde tezgah üretiyoruz.

ÇELEBİ MUTFAK TEZGAH ÇEŞİTLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

5 thoughts on “Paslanmaz Tezgahlar İmalatı”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir