Tabldot yemek servisi yapılan yerlerde Yemek Tezgahları(Benmari) sıkça kullanılır. Isıtma şekillerine göre çeşitleri vardır. Elektrikli, doğalgazlı, tüplü şekillerde yemek ısıtması yapılır. Bu yazımızda benmariler hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağım.

Benmari Yemek Tezgahı Nedir?

Benmari, pişmiş yemekleri sıcak tutmak ve servis etmek için kullanılan bir mutfak tezgahıdır. Günümüzde benmariler genellikle elektrikli olarak imal edilir. Termostatlı ısıtıcılar kullanılır. Su buharı ile yemek ısıtma işlemi yapılır. Toplu yemek tüketimi yapılan fabrikalar, hastaneler gibi alanlarda yemekleri sıcak tutmak için bu sıcak yemek tezgahını kullanılır. Bu tezgahlar ihtiyaçlara göre çeşitli şekillerde imal edilir. Firmamızın ürettiği benmari çeşitleri ise şöyledir :

3+1 Elektrikli Benmari

Elektrikli sulu sistem benmari tezgah

3 sıcak, 1 nötr bölmeli benmari

En çok tercih edilen benmari tezgah türüdür. Bu tezgahın 3 sıcak bölmesinin altında su havuzu vardır. Havuzun içinde bulunan elektrikli ısıtıcı suyu ısıtır, oluşan buhar yemekleri sıcak tutar. 304 kalite paslanmaz sacdan imal edilir. Ön kısmı dekoratif amaçlı MDF giydirmelidir. 220V ev elektriği ile çalışır.

Elektrikli Benmari

Çorba Tezgahı Tüplü

tüplü çorba tezgahı benmari

Firmamız çeşitli ihtiyaçlara göre farklı biçimlerde çorba tezgahları üretmektedir. Resimde görülen tezgah hem çorbalık hem de yemek ısıtmak için kullanılır. Gazlı veya tüplü olarak imal edilir. Alt kısımda brülörlerden çıkan alev ile ısıtma sağlanır. Her bölme ayrı ayrı ısınabilir.

Çorba Tezgahı

Soğutuculu Salatbar Tezgahı

Salatbar Soğutucu Tezgah

Soğutmalı veya nötr olarak imal edilir. Soğutmalı olanlar elektrikle çalışır. Basit 220v ev elektriği ile çalışır. Salata ve tatlıları serin tutmak için kullanılır. Ön taraf isteğe göre MDF giydirmeli yapılabilir. Tepsi kaydırma stantı açılıp kapanır. Üst bombe camlıdır.

Salat bar tezgahı

Benmari Tezgahı ve Çatal Kaşıklık Set

Bombe Camlı Elektrikli Isıtıcılı Benmari

Benmari ve Küver Tezgahı

İki parçadan oluşur. Ayrı ayrı üretilip beraber kullanılabilir. Üst taraftaki bölmeye çatal kaşık koyulur. Alt tarafta tepsi veya tabaklar koyulabilir. Bombe camlı, ön taraf dekoratif MDF giydirmelidir. 220V elektrikle çalışır, sulu sistem ısıtıcılıdır.

Benmari ve Çatal Kaşık Tezgahı

Self Servis Ünitesi – Benmari

Paslanmaz Elektrikli Yemek Tezgahı Benmari

Kalabalık yerler için tercih edilir. 3 tezgahın da yerleri değişebilir. İsteğe göre parça parça kullanılabilir. Küver tezgahı, salat bar tezgahı ve benmari yemek tezgahından oluşur. Eğer istenirse salat bar tezgah yerine nötr düz tezgah da yapılabilir.

Self servis yemek tezgahı seti benmari

Self Servis Tezgahı

Benmari Yemek Kapları GN Küvetler

Benmarilerde yemek teşhiri yapılmak için paslanmaz yemek küvetleri kullanılır. Bu küvetler Universal GN Küvetlerdir. Ölçüleri standart olup çok yerde satılmaktadır. Derinlikleri yemek kapasitesine göre tercih edilir. Standart kap ölçüleri

İletişim

Elektrikli benmari imalatı için bizimle iletişime geçebilirsiniz : İLETİŞİM

 

Kategoriler: Endüstriyel Mutfak

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir