Proje – İmalat – Montaj

Endüstriyel Mutfak Nedir?

“Bursa’da başladığımız Endüstriyel Mutfak serüveni, 20. yılın sonunda ülkemizin dört bir yanına hizmet olarak geri döndü.”

Endüstriyel Mutfak ismi, toplu yemek tüketilen otel, hastane, restaurant, cafe, yemekhane gibi bir çok alanı kapsamaktadır. Bu tip toplu yemek hizmeti sunun yerlerde klasik ev mutfağından farklı mutfaklar tasarlanmalıdır. Yemeğin stoklanmasından üretimine, servisinden bulaşığına kadar bir çok evre vardır. Evimizde bu iş akışı için tek bir alan(mutfak) yeterli olurken, büyük işletmelerde bu süreçlerin her biri için profesyonelce hazırlanmış farklı farklı alanlar olmak zorundadır. Bütün aşamalar birbirinden ayrı yapılmalıdır. Bu şekilde profesyonel üretim yapan işletmeler için mutfak ihtiyaçları da evimizdeki gibi mobilya ve beyaz eşya sektörü tarafından karşılanamaz hale gelir. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda, işletmelerin yükünü hafifletecek bir sektör ortaya çıkmıştır: Endüstriyel Mutfak

Ülkemizde 70li yılların sonunda ivmelenme kaydeden Paslanmaz Dayanıklı Mutfak Eşyaları sektörü, yani diğer bir adıyla Endüstriyel Mutfak sektörü günümüzde geldiği nokta ise bir hayli önem arz ediyor. Ülkemizde 80li yıllarda başlayan sanayi hamleleri bu sektörde de kendine yer buldu.

Ülkemizin orta ve yüksek katma değerli ürünler ihracatı noktasındaki gayretleri göz önüne alındığında, endüstriyel mutfak sektörünin önemini bir kez daha anlıyoruz. Dünya geneline bakıldığında, bu sektörün başını çeken ülkelerden birisi haline gelmiş bir Türkiye görüyoruz. Kıtalararası ihracat rekorları kırılan bu sektör gelecekte de çok umut vadediyor.

Endüstriyel Mutfak Sektörü Ne Üretir?

Aslında evimizde yemek yapmak için kullandığımız bütün araç gereçleri üretir diyerek kısa bir cevap verilebilir. Ancak bu araç gereçler bir ailenin yemek ihtiyacını değil, belki bir ordunun ihtiyacını karşılayacak türden olmalıdır.

Bunun için de öncelikle dayanıklılık, uzun kullanım ömrü gibi faktörler ön plana çıkar. Bizim sektörümüzde üretilen ekipmanlar paslanmaya karşı dayanıklı olan 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilir. Paslanmazın kalitesi bazen değişiklik gösterebilir. Örneğin bir laboratuvarda kullanılacak bazı kimyasallar 304 kalite paslanmaza zarar verebilir. Bu durumda ise paslanmaz çeliğin farklı kaliteleri kullanılır. Bu konu hakkında detaylı bilgi için bu yazımıza bakabilirsiniz.

Başlıca ürün grupları ise şöyledir:

Üretim
Hasta Yemek Arabası
Yer Ocağı
Shopping Cart

İletişim (Fiyat İsteyin)