Yemekhane ocakları pişirme

Yemekhane mutfağı malzeme listesi

Yemekhane mutfaklarında kullanılan paslanmaz çelik ekipman tezgahlar aşağıdaki gibidir. Bu listedeki ekipmanlar, yemek pişirme kapasitesine göre artış ve azalış gösterebilir.

Hazırlık bölümü ekipmanları

Hazırlık bölümünde genel olarak sebze soyma işleri, et ve balık hazırlığı işlemleri yapılır. Aynı zamanda kullanılacak olan yemek malzemeleri de burada temizlenir. Bunlar için aşağıdaki tezgahlar gereklidir.

Hazırlık Tezgahları

Hamur Tezgahı Paslanmaz Mermer Tabla
Mermer tablalı tezgah
Dolaplı hazırlık tezgahı
Krom eviyeli tezgah lavabo paslanmaz
paslanmaz lavabolu tezgah
Sırtlı Paslanmaz Tezgah
Düz tezgah

Bu tezgahlar hazırlık bölümünde tüm işlerinizi rahatlıkla görmenizi sağlayacaktır. İhtiyaca göre tezgah sayısı değiştirilebilir. Hazırlık departmanında imkan varsa duvar rafı da kullanılabilir.

Firmamız 304 kalite paslanmaz çelikten üretim yapmaktadır. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre özel şekillerde ve ölçülerde tezgah üretimi yapmaktayız. Standart tezgah boyları 90 cm ile 190 cm arasındadır. Genişliği ise genellikle 50-70 cm arasındadır. İsteğe göre bu ölçülerin dışında üretim yapılabilir.

Pişirme Bölümü

Sanayi tipi döküm yer ocağı gazlı kosan
sanayi tipi yer ocağı
Duvar Tipi Filtresiz Davlumbaz
duvar tipi davlumbaz
pasta börek fırını

Ocak, fırın ve davlumbaz pişirme bölümünde olmazsa olmaz ekipmanlardır. Doğalgazlı veya tüplü olarak kullanılabilir.

Yer ocakları sayesinde büyük kazanlarda yemek pişirme işlemi yapılabilir. Konveksiyonlu gazlı fırınlar ise pasta, börek gibi pişirme işlemleri için biçilmiş kaftandır.

Bkz : [CE Belgeli Doğalgazlı Yer Ocağı]

Davlumbazlar, duvar tipi ve orta tip olmak üzere ikiye ayrılır. Duvara dayanan davlumbazlara duvar tipi denir. Davlumbaz genişliği, altında pişen en büyük kazandan daha büyük olmalıdır.

Kömürlü Mangal Modelleri

tekerlekli profesyonel barbekü modeli

Bulaşıkhane Malzemeleri

çöp sıyırma tezgahı
çöp sıyırma tezgahı
bulaşık eviyesi
bulaşık yıkama eviyesi
kazan yıkama tezgahı eviyesi
kazan yıkama tezgahı
Makine giriş çıkış tezgahı eviyesi
Bulaşık makinesi giriş tezgahı

Bulaşıkhanelerde en önemli seçim bulaşık makinesidir. Günlük yıkanacak bulaşık sayısına göre giyotin veya tünel tipi makineler seçilebilir. Giyotin makineler 1000 tabak/saat hızda çalışır. Tünel makineler ise 2000-5000 arası tabak/saat çalışır.

[Bulaşıkhane Eviyeleri]

Bulaşıkhanelerde çok sayıda eviyeli tezgah kullanılır. Bu tezgahların üretimini Çelebi Endüstriyel Mutfak yapmaktadır. Ayrıca yemek artıklarını sıyırmak için çöp sıyırma tezgahı kullanılır.

Depolama İstifleme

Malzeme İstif Rafı Paslanmaz Çelik Krom
4 katlı istif rafı
Tek katlı bulaşık rafı delikli
kazan durulama rafı
duvar rafı
Dolaplı Malzeme Tezgahı Paslanmaz
krom dolap paslanmaz tezgah

Yemekhanelerde en önemli sorunlardan birisi depolamadır. Yemek malzemeleri büyük ölçekte alındığı için bunları depolamak gerekir. Bunun için de çeşitli ekipmanlar mevcuttur.

İstif rafları, kuru erzak ve kazan depolamak için kullanılır. Genellikle 4 katlı olarak üretmekteyiz. 304 kalite kalın sacdan üretildiği için mukavemetli olur.

Bakınız : [Paslanmaz Depolama Rafları]

Ayrıca tezgahların altlarını dolap olarak değerlendirmek de mümkündür. Bunun için dolaplı tezgahlar tercih edilir. Çarpma kapılı veya sürgü kapılı şekilde üretimini yapmaktayız(müşteri isteğine göre).

Yemekhane Mutfak Projesi

Çelebi Endüstriyel Mutfak, yemekhane mutfak projesi çizimi yapmaktadır. Yemekhane inşaatlarının mutfak yerleşim ve tesisat projelerini çizerek müşterilerimize yol göstermekteyiz. Kaba inşaatı bitmiş mutfakların elektrik, temiz su, pis su, havalandırma ve doğalgaz tesisatlarına yol göstermekteyiz.

fabrika mutfak elektrik projesi
220 V ve 380 V elektrik tesisatı

Yemekhane mutfaklarının inşaat aşamasından sonra yerleşim projelerini de çizmekteyiz. Yemekhanede bulunan hazırlık, pişirme, bulaşık ve depo gibi departmanlarını ve buralarda bulunacak mutfak ekipmanlarının yerleşimlerinden bazılarını aşağıda görebilirsiniz.

endüstriyel mutfak yemek üretim proje
Dışarıdan yemek hizmeti alan bir fabrika mutfağı(bulaşık ve yemek servisi)
fabrika mutfağı komple çizim proje
Komple Mutfak Projesi (Fabrika)
fabrika yerinde üretim projesi
Kreş Mutfağı Projesi Yemek Üretim

İletişim

Duaçınarı Mh. Orta Sk. No:5 Yıldırım/BURSA

0224 361 38 99

info@celebimutfak.com

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart

İletişim (Fiyat İsteyin)